×

22. коло: Дрини дерби против Будућности, Варда славила после дуже времена

Утакмицом између Студент Игокее и Радника комплетирано је двадесетдруго коло у оквиру MD shop 1.МЛРС.

Много бољом игром у другом полувремену Бијељинци су остварили врло важну побједу резултатом 65-75 (23:16, 15:22, 08:23, 19:14). Током прве и добрим дијелом друге четвртине домаћи су имали контролу над утакмицом и константну предност. Међутим, у наставку меча догађа се несхватљив пад у игри Александровчана који изабраници Игора Михајловића вјешто користе да се резултатски одлијепе и сигурном игром лако приведу меч крају. Изузетно важна побједа Радника у борби за треће мјесто на табели и потенцијално лакшег противника у доигравању.

Најзаслужнији за шеснаести тријумф био је фантастични Никола Мичић са 25 поена и по 5 скокова и асистенција за укупни индекс корисности 31. Осим њега двоцифрен је био још Ђорђе Цуровић са 11 поена и 8 скокова. Код домаћих се чак десет играча уписало у стријелце, а најефикаснији је био Андреј Вулета са 12 кошева.

Варда ХЕ је напокон дошла до прве побједе у другој полусезони, ако изузмемо тријумф против Олимпа који је регистрован службеним резултатом. У неизвјесној завршници Варда је савладала је Слободу 73  резултатом 73-71 (17:16, 23:34, 11:12, 22:09). Гости су били бољи противник током већег дијела меча, а у последњу четвртину се ушло са 11 поена вишка за Новограђане. Предвођени одлични Алексом Неговановићем домаћи топе предност Слободе, а полагањем Филипа Мутапчића, након дуже времена, прелазе и у вођство (70-69) на три минута прије краја меча. Затим је Алекса половичан са линије пенала, Урош Подрумац поравнава из скок-шута, а нову предност Вишеграђанима поново доноси Неговановић већ у следећем нападу. До краја меча Петар Терзић је имао неколико прилика да спаси Слободу трећег везаног пораза али безуспјешно, на семафору је остало коначних 73-71 за Варду.

Најбољи у домаћем саставу био је феноменални Алекса Неговановић са 29 поена и по 6 скокова и асистенција. Одличну подршку имао је у Филипу Мутапчићу са 21 поеном и Немањи Станимировићу са 13. Код гостију Урош Подрумац је постигао 24 поена, Данило Радуловић 20, а Ђорђе Прекић 13 кошева.

Академац је наставио са одличним играма и остао у трци за плејоф убједљивом побједом против Сутјеске у Бања Луци резултатом 76-54 (14:20, 19:09, 22.11, 21:14). У истом ритму је и Старс Баскет, сигурно једно од пријатнијих изненађења бар у овом дијела сезоне. Они су, предвођени одличним Душаном Макитаном, успјели лако изаћи на крај са Рогатицом на њиховом терену и славити резултатом 74-86 (19:29, 17:21, 21:20, 17:16). Код домаћих се итекако осјетио изостанак Николе Пилиндавића. Са друге стране, доминирао је Макитан са 30 поена и 9 скокова.

За крај узбудљивог двадесетдругог кола оставили смо локални дерби између Дрине Принцип и Будућности Профи. Домаћи су наставили да "тероришу" Бијељинске тимове тријумфом против изабраника Дарија Чојића резултатом 82-73 (23:16, 26:19, 09:25, 24:13). Изузетно важна утакмица за Зворничане јер су овом побједом одржали предност над Академцом у борби за четврто мјесто и плејоф, а истовремено настављају трку са Радником за треће мјесто на табели. Са друге стране Будућност је поразом задржала само теоретске шансе у борби са Јахорином за чело табеле, а све ће бити много јасније након њиховог међусобног дуела наредног викенда.

Најбољи у тиму Владана Ерића били су Лазар Егељић са 21 поеном и 7 скокова, Филип Цвијетиновић са 20 поена, 6 скокова, 5 асистенција и 4 украдене лопте, те Бојан Матић са 13 поена, 7 асистенција, 5 скокова и такође 4 украдене лопте. Гостима није било довољно ни 26 поена Александра Пиргића. Осим њега одлични су били и Новак Манојловић са 17 поена те Никола Ђорђић са 14.