×

Гости се сладили у другом колу MD shop 1.MЛРС

Протеклог викенда одиграно је друго коло Прве мушке лиге Републике Српске. Гости су забиљежили чак пет побједа док је само екипа академца славила као домаћин.

У првој утакмици другог кола дебитант у лиги екипа КК Старс из Градишке дочекала је екипу Будућности Профy из Бијељине. Иако су домаћи  најављивали добру игру, гостујућа екипа је без већих проблема славила резултатом 47-75 (7:14 10:14 13:29 17:18). Од самог почетка утакмице изабраници тренера Дарија Чојића заиграли су веома добру одбрану. Домаћој екипи дозволили су само 17 поена за прво полувријеме (17:28). У трећем периоду поред добре одбране одиграли су и феноменалан напад те су трећи период добили са 13:29. Утакмицу су рутински привели крају за другу побједу у лиги. Најефикаснији у редовима Старс Баскета били су Вања Самарџић са 12 и Ненад Јовичић са 8 поена. Код гостију из Бијељине Саша Лазић и Александар Пиргић убацили су по 15 поена.

Тренер Дарио Чојић дао нам је своје виђење утакмице: Прво полуврјеме обје екипе су играле јако лоше.На полувремену смо водили 11 разлике,био сам јако незадовољан нашим нападом. Момци су реаговали у трећој четвртини,гдје смо одиграли доста боље и практично ријешили утакмицу. Честитке мојим момцима на побједи,ја вјерујем у њих и вјерујем да ће играти боље из утакмице у утакмицу. Екипи Старса би пожелио срећу у наредним утакмицама.

Занимљиво је да је утакмици присуствовао бивши репрезентативац Србије и НБА лиге Ненад Крстић.

Млади играчи СКК Студент Игокее на свом терену поражени су од КК Јахорина резултатом 57-71 (15:16 8:23 16:16 18:16). Пресудан је био други период игре који су гостујући кошаркаши добили са +15. Код домаћих Андреј Аћимовић имао је 22 поена док је Душан Макитан додао 20. У побједничкој екипи истакли су се Немања Печеница са  18 постугнутих поена уз феноменала шут 7/8, и Јавион Маy са 13 поена.

У дербију истока Републике Српске ОКК Дрина као гост славила је у Вишеграду резултатом 69-77 (20:19 22:17 17:21 10:20). У доброј и квалитетној утакмици побједник је одлучен у последњем периоду игре у којем су домаћи постигли само 10 поена (10:20). Побједничку екипу предводио је Филип Цвијетиновић са 19 поена док се код домаће екипе истакао стандардно добар Немања Станимировић.

У последњој суботњој утакмици састали су се КК Дервента и КК Слобода 73. Славили су гости 65-72 (20:23 8:21 20:13 17:15). Иако су добро почели утакмицу и на полувремену имали солидних +16, изабраници Дејана Кукавице лоше су одиграли трећи период игре и допустили су домаћим да им се приближе. Ипак у последњем периоду игре стабилизују своју игру за нови тријумф за никад бољи старт у 1. МЛРС. Госте су до побједе водили Урош Подрумац са 28 постигнутих поена док је Сергеј Бабић додао 15. Са друге стране једини двоцифрени играч био је Горан Ђошан са 24 поена.

Кошаркаши Сутјеске забиљежили су прву побједу у сезони. Они су другом колу Прве лиге Републике Српске славила на гостовању у Шековићима против домаћег Олимпа резултатом 69-78 ( 24:22 15:15 8:19 22:22). У прве двије четвртине водила се изједначена борба , а полувријеме је завршено са два поена предности за домаћина 39:37. Одлучујућу разлику тим из Фоче направио је у трећем периоду који је добио 19:8 и ту предност успио је очувати до  краја меча.

Најефикаснији кошаркаши домаћег тима били су Владан Радовић са 23 и Милош Павловић са 19 поена. У пораженом саставу најбољи је био Никола Јешић са 21 постигнутим поеном.

Тренер гостујуће екипе био је задовољан приказаним: „После пораза у првом колу од екипе Радника успели смо да направимо реакцију добро се припремимо и испоштујемо ствари које смо договорили.

Знали смо да нас очекује тежак меч против екипе Сековица. Чврстом одбраном и добрим рјешењима у нападу посебно у трећој четвртини коју смо успели да победимо са 11 поена разлике и стрпљивом игром до самог краја додјемо до веома битне побједе на гостујућем терену.

Честитам мојим момцима на побједи као и гостујуцој екипи Сековица на гостопримству и фаир плаy игри. Желимо им срећу у наставку сезоне.

Побједа у гостима је увијек добра побједа.

Последња утакмица 2. кола донијела је једину побједу домаће екипе. КК Академац савладао је КК Рогатицу  65-57 (16:14 15:11 19:14 15:18). Домаће су до побједе водили Филип Теиновић са 14 поена и Никола Шарић са 11 постигнутих поена. Са друге стране Лука Радмиловић био је најефикаснији са 17 постигнутих поена.