×

Кадеткиње - ЖКК Орлови прваци Републике Српске

Протеклог викенда, у Бања Луци, одржан је завршни турнир Првенства Републике Српске за кадеткиње.

У првом полуфиналном сусрету састале су се екипе ОКК Феникс и ЖКК Орлови. Добром и сигурном изабранице Јоване Ваван су без већег проблема савладале екипу Феникса резултатом 57:77 (20:22, 16:19, 08:17, 13:19) те су се пласирале у финале.

Други полуфинални сусрет између КК Млади Крајишник и КК Лавови донио је побједу гостујуће екипе резултатом 47:53 (05:13,12:15,14:10,16:15). Већ у првом периоду гошће из Брчког имају +8, а до полувреемена и +11. У другом полувремену домаће кошаркашице покушавале су, али без успјеха да преокрену резултат.

Други дан донио је сусрете за медаље. Прво су изашле поражене екипе КК Млади Крајишник и ОКК Феникс у борби за бронзану медаљу. У првом периоду кошаркашице Младог Крајишника праве предност од +14. Други и трећи период протичу у изједначеној игри. У последњем периоду кошаркашице Феникса играју знатно боље и долазе на само један посјед лопте од потпуног преокрета. На пар секунди до краја имали су и шут за побједу, који је Ана Павловић промашила за коначан резултат 90:88 (28:14, 23:23, 22:25, 17:26) и велико славље кошаркашица Младог Крајишника.

Финале које је играно између КК Лавова и ЖКК Орлова донијело је потпуну доминацију екипе Јоване Ваван. Од првог до последњег минута сусрета виђена је доминација екипе Орлова за коначан резултат 50:72 (09:21, 06:19, 08:11, 27:21).

За најбољег стрелца турнира проглашена је Анђела Демировић, док је титулу МВП играча понијела Марија Дамјановић. Медаље и признања уручио је Горан Цвикић члан управног одбора Кошаркашког савеза Републике Српске и предсједник Подручног кошаркашког одбора Бања Лука.