×

10. коло - Игман и WBS сигурни, Лидер све бољи

Претходног викенда одиграно је комплетно 10. коло AdmiralBet 1.ЖЛРС, а стање на табели се није значајније мијењало - наставља се трка у двоје између Игмана и WBSa за најбољу стартну позицију пред доигравање.

Кошаркашице, горе поменутог, Игмана савладале су на гостовању Слободу у Новом Граду резултатом 80-57, по четвртинама 20:20, 12:27, 5:18, 20:15. Домаће играчице биле су равноправан ривал само у првом периоду игре који је завршен 20:20. Већ у другој четвртини изабранице Зорана Шеховца подижу ниво игре и на полувријеме одлазе са +15 (47:32). Како су играле у другој четвртини, Иличанке су наставиле и у трећој, тако де је већ тада било јасно да побједа одлази на исток Републике Српске.

Најефикаснија у гостујућој екипи била је фантастична Маријана Шеховац са дабл-дабл учинком, 32 поена и 10 скокова. На то нас је и навикла. Јелена Ковач је додала 16 поена, а Ина Поповић и Александра Зиројевић по 11. Код Слободе најбоља је била Ања Софиљ са 10 поена али и нестварних 25 скокова, вјероватно један од најбољих скакачких учинака у 1.ЖЛРС икад. Теодора Ступар и Катарина Марјановић су за Слободу додале још 12 односно 13 поена.

Кошаркашице Будућности из Бијељине су на свом терену савладале Костајницу резултатом 73-57 (14:12, 18:17, 23:18, 18:10). Прво полувријеме је протекло у изједначеној игри, док у другом полувремену домаћа екипа појачава ритам и из минута у минут повећава разлику за коначаних 73-57. Код Бијељинки бриљирала је Уна Церовић са 21 постигнутим поеном уз феноменалан процента шута за два 8-8. Са друге стране Леа Басрак је имала 19 поена.

Много теже него што се очекивало екипа WБСа из Теслића савладала је Лидер резултатом 66-59 (18:15, 14:18, 19:16, 15:10). Иако су Теслићанке биле изразити фаворити, младе кошаркашице из Градишке пружиле су фантастичан отпор. Све вријеме су се храбро бориле, показале да је пред њима свијетла будућност те да ће имате шта да понуде кошаркашкој јавности у Српској. У побједничком тиму најбоље су биле Маја Ђурић са 26 и Нина Каменчић са 19 поена, док су се код гошћи истакле Невена Вуковић са 14 и Адриана Грубешић са 13 постигнутих поена.