×

Игман, Будућност и WBS изједначени на врху након седмог кола AdmiralBet 1.ЖЛРС

У AdmiralBet 1. женској лиги Републике Српске током седмице одигране су двије утакмице.

У првој утакмици у недељу екипа WBSa савладила је Будућност БН из Бијељине резултатом 54:44, по четвртинама 05:10, 17:09, 16:10, 16:15. Теслићанке су лоше отвориле утакмицу те у првој четвртини постигле свега пет поена, али су у наставку подигле ниво игре и на полувријеме отишле са предношћу од три поена. У другом полувремену су успјеле да сломе Бијељинке и да се овом побједом изједначе са њима и екипом Игмана на првом мјесту 1.ЖЛРС.

Најзаслужније за побједу домаћих биле су Нина Каменчић и капитен Маја Ђурић, обје са дабл-дабл учинком. Прва је постигла 21 поен и 11 скокова, а Маја уз исто толико скокова имала је и 15 поена на свом конту. Код Бијељинки истакла се Сара Савић са 15 поена и 8 скокова.

Други меч седмог кола играо се у Градишци између домаћег Лидера и Слободе из Новог Града, гошће су сигурно славиле резултатом 47:62, по четвртинама 16:19, 07:12, 15:16, 09:15. Играчице Лидера поново остају без побједе и у другој полусезони мораће да промијене нешто уколико желе да се укључе у равноправну борбу са осталим екипама.

Лана Оџић и Катарина Марјановић биле су најефикасније код Слободе, али и на цијелом мечу, са 22 односно 20 кошева. Вриједи истаћи и Ању Софиљ са 4 поена и 13 скокова. Код домаћих боље од осталих биле су Адриана и Николина Грубешић са 12 односно 10 поена и Огњенка Јовичић са 11 кошева и 9 скокова.

Екипе Костајнице и Игмана су биле слободне у овом колу.