×

Нема више непоражених у 1.МЛРС

После утакмица 6. кола Прве лиге Републике Српске нема више непоражених екипа. Прво мјесто на табели сада дијеле четири екипе са скором 5-1: Рогатица, Радник БНБ, Приједор Спартак и Соколац.

У Бијељини је КК Радник БН Баскет поразио КК Соколац резултатом 79-51 (17:14, 26:14, 12:15, 24:18) те му нанио први пораз у шампионату. Најзаслужнији за побједу домаћих били су Ђорђе Мичић са 18 поена и Зоран Купусовић са 13 поена, док је Јовица Кецман имао 13 скокова. Са друге стране Дејан Кокоруш је постигао 14 поена.

У Дервенти је поново одиграна утакмица са слабијим одбранама. Домаћа КК Дервента изгубила је од Дрине Принцип резултатом 94-127 (21:33, 18:32, 26:29, 29:33). Добром игром, прије свега у нападу, гости до полувремена имају предност од +26 поена разлике. До краја утакмице гости из Зворника су без већих проблема повећавали предност. Гостујућу екипу предводили су Филип Цвјетковић са 28 и Страхиња Младеновић са 23 поена. Код домаћих најбољи кошгетерски учинак пословично је има Стефан Милошевић са 37 поена.

Рогатица је у једној веома занимљивој и квалитетној утакмици савладала госте из Шековића, КК Олимп резултатом 84-73 (13:15, 22:13, 22:24, 27:21). Домаћи су одлучујућу предност стекли у другом периоду игре коју су добили са +9. До краја утакмице гости су покушавали да преокрену резултата али без успјеха. Код домаћих Ненад Цвјетковић је постигао 20, Балчаковић 16, а Немања Окиљевић 15 поена. Код гостију из Шековића бољи од осталих био је Бојан Видаковић са 24 поена.

Ако послије утакмица у суботу није више било екипа без пораза, послије утакмица у недељу нема више екипа без побједе. У свим недељним мечевима славиле су гостујуће екипе.

Кошаркаши Академије БМП у Бања Луци, на свом паркету, поражени су од Слободе 73 из Новог Града резултатом 72-74 (17:18, 25:15, 10:22, 20:19). Током утакмице екипе су се смјењивале у предности. Прво полувријеме припало је домаћим играчима, док су у другом полувремену бољи били кошаркаши тренера Дејана Кукавице. Побједник је одлучен у последњем минуту сусрета. Имали су домаћи +2, али је бек гостију Урош Подрумац тројком на 10 секунди прије краја преокренуо резултат на 72-73. Имали су домаћи шансу преко Срђана Адамовића прилику да поново поведу али је бек домаћих био непрецизан. Коначан резултат поставио је Стефан Радиновић са линије за слободна бацања. Код домаћих Кристијан Атељевић је имао 20, а Срђан Адамовић 19 поена. Код кошаркаша из Новог Града Урош подрумац је имао 19 поена, а Сергеј Бабић 14.

КК Сутјеска је као гост славила је у Вишеграду против КК Варда ХЕ резултатом  57-74 (9:12, 22:21, 18:20, 8:21). Гостујућа екипа је добром игром у последњој дионици забиљежила прву побједу у овогодишњем шампионату Републике Српске. Истакли су се Владан Радовић са 22 поена и Милош Павловић са 16 поена. Код домаћих Горан Бодирога је имао 15, а Милош Фимић 15 поена.

У Утакмици која је одиграна у СД Ненад Баштинац у Александровцу, домаћа екипа СКК Студент Игокеа поражена је од гостију из Приједора, КК Приједор Спартак резултатом 73-89 (21:26, 20:32, 18:15, 14:16). Изабраници тренера Данила Палалића одлично су одиграли прво полувријеме које су добили са +17. Покушавали су домаћи кошаркаши да направе преокрет у другом полувремену али без успјеха. У екипи из Приједора истакли су се Бојан Лулић са 21 поеном и 8 ухваћених лопти, Немања Станковић је имао 19 поена, а Александар Иветић је уз 15 поена имао и 6 ухваћених лопти. Са друге стране Велибор Миловановић је има 21 поен.