Кошаркашки камп 2026. у Дворовима

У Дворовима је свечано отворен Кошаркашки камп у оквиру пројекта „Љетна школа спорта Републике Српске“, који Министарство породице, омладине и спорта Републике Српске реализује у сарадњи са Кошаркашким савезом Републике Српске.

На кампу учествује 30 дјечака и дјевојчица рођених 2011. године, који су селектирани из кошаркашких клубова широм Републике Српске. Учешће на кампу је у потпуности бесплатно, а младим кошаркашима и кошаркашицама пружена је прилика да усавршавају своје вјештине и стичу нова искуства кроз рад са стручним тренерима.

Камп је свечано отворио потпредсједник Кошаркашког савеза Републике Српске Александар Ђурђевић, који је учесницима пожелио успјешан рад, стицање нових знања, спортских вјештина и нових пријатељстава.

Присутне су поздравили и генерални секретар Кошаркашког савеза Републике Српске Богдан Станојевић, као и Јадранка Тркуља, некадашња репрезентативка Југославије, тим менаџер женске кошаркашке репрезентације Србије и сарадник Кошаркашког савеза Републике Српске.

Камп представља значајан сегмент развоја омладинске кошарке и прилику да млади спортисти раде са стручним тренерима, усавршавају своје вјештине и стичу драгоцјена искуства у спортском и васпитном окружењу.

Захваљујемо Министарству породице, омладине и спорта Републике Српске на континуираној подршци развоју спорта и младих, као и свима који доприносе успјешној реализацији овог значајног пројекта.