БРАТУНАЦ - ЛЕОТАР, ИГРА СЕ ТРЕЋА УТАКМИЦА

У другој утакмици полуфинала плеј офа за првака Републике Српске у кошарци, КК „Леотар“ је изгубио од КК „Братунац“ у Братунцу резултатом 80:63 (22:17, 18:17, 23:13, 17:16)

Требињци су добро почели вечерашњу утакмицу и након два минута водили су са 2:6, али након пет минута игре домаћини су водили са 14:6, а након првих десет минута 22:17. У другој четвртини домаћини су одржавали предност из првих десет минута тако да се на одмор отишло са предношћу домаћина од шест кошева разлике – 30:24.

У другом полувремену, све до 25. минута, одржавала се предност између шест и девет погодака за домаћина, али тада Еркић постиже тројку и екипа Братунца има двоцифрену предност 50:38. До краја ове четвртине домаћини повећавају предност тако да се у задњих десет минута ушло са 63:47.
У прва четири минута посљедње четвртине расте предност домаћина тако да је у 34. минуту била 21 кош разлике – 70:49. Након овога боља игра гостију резултира смањење резултата на 72:60. Али опет домаћи тим до краја четвртине игра боље за коначан резултат 80:63.
Играчи тренера Дражена Шегрта изгубили су све четири четвртине, двије са минималном разликом, једну са пет и десет кошева разлике.
У редовима побједника дабл-дабл учинак имао је Ковач – 10 кошева и 12 скокова и Еркић са 22 коша, а у редовима Требињаца Мариш је имао дабл-дабл учинак – 17 кошева и 10 скокова и Радмилковић са 16 кошева.
Сада је резултат 1:1 и трећа одлучујућа утакмица игра се у сриједу у Спортској дворани „Милош Мрдић“, а побједник овог двобоја састаће се у финалу са бољим из сусрета КК „Борац“- КК „Соколац“.

КК „Братунац“: Еркић 22, Богићевић 6, Купусовић 14, Ковач 10, Милидраг 12, Деурић, Д. Алемпић 5, Њ. Алемпић , Јокић , Дероњић , Пилиндавић 11. Тренер: Миливоје Млађеновић
КК „Леотар“: Лужаић 11, Марић 17, Раичевић 15, Радмиловић 16, Фимић 2, Зеленовић, Тунгуз, Милидраговић, Краљевић, Прстојевић, Вуковић 2, Калем. Тренер: Дражен Шегрт

ПРЕУЗЕТО СА: trebinjelive.info