ПИОНИРИ - ОКК ЛЕОТАР ШАМПИОН РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

ОКК „Леотар“ је пионирски првак Републике Српске, након што је вечерас у одлучујућој утакмици финалног турнитра у Требињу побиједио КК „Будућност БН“ из Бијељине резултатом 80:77 (18:28, 26:20, 18:20, 18:9)

Друго мјесто освојио је КК „Будућност БН“ из Бијељине, трећа је екипа КК „Хунтерс“ из Приједора, а четврто мјесто припало је КК „Игокеа“ из Александровца.
Након првог дана нико се није надао оваквим расплетом, јер је посљендја утакмица одлучивала коначан распоред на турниру. Било је ту више калкулација, али у случају пораза ОКК „Леотара“ Требињци би заузели четврто мјесто, Бијељинци прво, Приједорчани друго, а Игокеа треће.
Ипак, труд, упорност, али и срећа били су на страни играча Мирка Ковачевића.

У првој утакмици, ОКК „Леотар“ је поражен од КК „Игокеа“ резултатом 56:89 (14:28, 21:22, 17:23, 4:16). Александровчани су од почетка ушли озбиљно у утакмицу и наговијестили да су у Требиње дошли да побиједе.
Предвођени Павловићем, након првих двадесет минута отишли су на одмор са 15 кошева разлике – 35:50. У другом полувремену наставила се доминација младих играча „Игокее“ и на крају утакмице је било 56:89.

У редовима Требињаца Марковић са 13, Бојанић и Рончевић са 10 кошева били су најефикаснији, а у редовима побједника Павловић је имао дабл-дабл учинак – 44 коша и 10 скокова.

У другој утакмици ОКК „Леотар“ је побиједио КК „Хунтерс“ резултатом 83:65 (14:18, 27:18, 18:18, 24:11). Требињци су од самог почетка били у вођству тако да су прву четвртину добили са 18:14, а на полувријеме су отишли са пет кошева разлике – 41:36.
У другом полувремену наставила се добра игра Требињаца и у задњих десет минута ушло се са резултатом 59:54. Кошаркаши Мирка Ковачевић, посљедњу четвртину, на крилима Алексића и Милинковића, добили су са 25:11, што је донијело коначан резултат – 83:65.
У редовима поражене екипе најефикаснији је био Мрковић са 23 коша, а код побједника Алексић са 24, Милинковић 22, Бојанић са 19 и Марковић са 12.
У трећој утакмици, а задњој на турниру, за Требињце је било „бити или не бити“ и на почетку је виђена нервоза у њиховим редовима. Након првих пет минута резултат је био 10:10, а на крају прве четвртине било је 18:28. У другој четвртин Лео је заиграо мало боље, тако да се на одмор отишло са резултатом 44:48.

У другом полувремену Бијељинци су одржавали предност од шест кошева и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 62:68. Требињци су нон-стоп хватали прикључак за Бијељинцима и три минута прије краја дошли у вођство које су сачували до краја за коначних 80:77.
Радост и срећа на клупи Требињаца, а туга и жал за побједом на клупи КК „Будућност“.

Тренер нових пионирских првака Републике Српске Мирко Ковачевић је честитао свим својим играчима на труду и пожртвованој игри на турниру.
„Успјели смо да побиједимо Будућност од које смо изгубили прије 15 дана, а и тада је било напето и једна лопта је одлучила“, рекао је Ковачевић.
Капитен Милош Милинковић се захвалио свим својим саиграчима на одличним партијама.

преузето са: TREBINJELIVE.INFO